Продавець Магазин спортивного питания "Bcaa Market" розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
168 відгуків
Магазин спортивного питания "Bcaa Market"
+380 (93) 290 18 78
+380 (93) 290 18 78
+380932901878
+380971901878

Що таке изотоник?

Що таке изотоник?
Роль изотоников в спорті

24.04.16

Слово «изотоник» увійшло в ужиток спортсменів відносно недавно, при цьому в моду ці напої увійшли більш ніж оперативно.

Изотоники — це спортивні напої, покликані допомогти відновитися після тривалих навантажень, коли у спортсмена разом з потім вийшли солі, вода і скоротився запас глікогену в м'язах.

У медичній практиці слово «ізотонічний» або «ізоосмотичний» позначає властивості і якості рідини, що має осмотичний тиск плазми крові. Осмотичний тиск — це процес, при якому дві різні рідини розділених перегородкою (проникною мембраною) будуть переходити одна в іншу за рахунок різниці в осмотическом тиску. Зауважу, що в людському організмі роль таких перегородок відіграють клітинні мембрани. Так от всі рідини, які за своїм хімічним складом схожі з плазмою крові не порушують осмотичний тиск крові і тим самим не змінюють здорову концентрацію плазмових електролітів. Це якість широко використовується при виготовленні медичних ліків.

Існує 3 види изотоников:

 1. Ізотонічні напої, в яких містяться елементи в тій же пропорції, що і в організмі. Це робить даний вид напою найпоширенішим серед изотоников.
 2. Гіпотонічні напої, які містять в меншій мірі цукор і електроліти. Їх використовують спортсмени, яким не потрібні вуглеводи, а також люди, які перебувають у процесі сушіння або схуднення.
 3. Гіпертонічні напої, які містять підвищену кількість цукру і солей, що дозволяє якомога краще відновлюватися після тренування.

  01111121-sport-drinks

  Чому і коли необхідно використовувати изотоник:

  Поряд з вуглеводами, білками, жирами і вітамінами солі (електроліти людського тіла) — основа життєдіяльності організму. Так, електроліти, на відміну від білків, вуглеводів і жирів, не дають енергію безпосередньо. Але електроліти забезпечують скорочення м'язів, вироблення енергії, входять до складу багатьох ферментних систем, гормонів і вітамінів. В цьому і полягає головна функціональна завдання ізотоніка – підтримувати баланс в організмі спортсмена.

  Пити изотоник треба для запобігання зневоднення, під час:

  1. тривалої фізичної активності – змагань і тренувань, наприклад, на довгих і середніх бігових, велосипедних, лижних дистанціях;
  2. дієт для скидання ваги, особливо білкових дієт;
  3. спекотної погоди.

  У разі змагань і тренувань пити изотоник треба:

  1. за 20-30 хвилин до навантаження;
  2. рівними невеликими порціями (по 2-3 ковтки) під час всього тренування, причому не чекаючи спраги, а чітко за графіком (в ідеалі — скільки втрачаєш рідини і електролітів за одиницю часу, стільки ж потрібно і заповнювати);
  3. після тренування для відновлення мускулатури і запасів глікогену.

Як вирахувати необхідний об'єм ізотоніка:

Під час тренування потрібно пити стільки, щоб втрата ваги становила не більше 2%. Для того, щоб порахувати необхідний обсяг ізотоніка:

 1. взвесьтесь безпосередньо до тренування без одягу;
 2. не вживаючи рідин, проведіть тренування (не більше 60 хвилин);
 3. взвесьтесь безпосередньо після тренування стер піт і без одягу;
 4. порахуйте різницю у вазі.

Втрата у вазі і буде тим обсягом ізотоніка, який Вам потрібен. Ви можете коректувати цей об'єм у залежності від тривалості тренування, погодних умов та інших факторів.

Розповсюджені омани про изотониках:

1. Изотоник можна замінити водою.

Вода не замінить изотоник, так як у воді зовсім інша концентрація солей, а хімічний склад цих солей або не відповідає потребам організму, або їх концентрація така, що потрібно випити десяток-інший літрів води для створення ізотонічного ефекту.

2. Изотоник можна замінити легким алкоголем (пивом).

Алкоголь не замінить изотоник, так як діуретичні властивості алкоголю ще швидше приведуть організм до зневоднення, втрати солей і вітамінів і уповільнення роботи печінки, отже, кровотворної функції організму. Крім того, алкоголь послаблює моторну функцію.

3. Изотоник можна замінити енергетиком.

Енергетики не замінять изотоник, так як сприяють збільшенню працездатності, і, як наслідок, збільшують втрати води та електролітів. Також у деяких енергетиків спостерігаються властивості діуретиків.

Як використовувати изотоники ефективно?

В общем-то, изотоники не нужны, если вы занимаетесь менее часа, но они могут быть полезны для поддержания гидратации в жару, когда происходит сильное потоотделение. Если вы решили принимать изотонический напиток — в начале тренировки выпейте немного, а затем регулярно выпивайте 125 мл каждые 15 минут. Это поможет поддержать баланс жидкости. Помните, что если ваша тренировка длится час или более того, вы должны также употреблять углеводы для повышения выносливости, а изотоники не содержат их в достаточном количестве.

Лучше ли они натуральных напитков?

Ароматизовані напої збільшують бажання пити, і витрата рідини тісно пов'язаний з потовиділенням, коли спортсменам пропонують ароматизований напій замість звичайної води під час тренувань.

Отже, підведемо підсумок. Изотоники медленно всасываются, но равномерно действуют. Они не могут быть источником углеводов и витаминов. Лучше использовать углеводные коктейли и принимать витаминно-минеральные комплексы. Изотоники регулируют осмос крови и поддерживают водно-солевой баланс, восполняя потери необходимых солей и электролитов. Если вы задумали интенсивную и длительную кардиотренировку – изотоники то, что надо, пейте во время аэробики. Если вы находитесь в пиковой фазе вашего силового тренинга, глоток другой изотоника вместо воды тоже сработает, как положено. А в іншому: вітаміни, вода і білково-вуглеводне харчування.